,

Hipokloröz Asit Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Hipokloröz asidi kimler kullanmalı?

Cilt bakımında yeni bir sayfa açmaya hazırlanın. Çünkü doğanın bizlere armağanı Hipokloröz Asit ile günlük cilt bakım rutininizi hiç olmadığı kadar faydalı hale getirebilirsiniz… Su kadar güvenli bir molekül olan Hipokloröz Asit ile aşırı hassas ciltler dahil  her türlü cilt tipinin günlük bakımını etkili ve güvenli bir şekilde yapabileceksiniz. Günde en az iki defa kullanarak cilt sağlığınıza en büyük katkıyı yapmış olacaksınız.

Hipokloröz asidin bağışıklık sisteminizdeki beyaz kan hücrelerimiz tarafından mikroplarla ve  enfeksiyonlarla savaşmak sentezlediğini unutmayın; dolayısıyla onu zaten vücudunuzun içinde her gün kullanıyorsunuz. Ancak cildiniz ekstra Hipokloröz süper gücünün desteğine ihtiyaç duyabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı günlük cilt bakım rutininize hipokloröz asidi eklemeyi düşünebilirsiniz.

Cilt Bakımında Hipokloröz Asit Nasıl Kullanılır?

Günlük Cilt bakım rutinlerinizin yeni üyesi

Hipokloröz Asit’i günlük cilt bakım rutinlerinize eklemesi çok kolaydır. Sprey formunda olduğundan cildinize uygulaması oldukça kolay olur. Cilt temizliği için kullanılması cilt üzerinde tutunan bakteri ve diğer mikroorganizmaların temizlenmesini sağlar. 

Cilt bariyerini desteklemeye yardımcı olur. Nemi arttırır ve cildi yeniler Cildin daha sağlıklı görünmesini destekler.

Cildinizi rahatlatır,  uygulayacağınız her türlü cilt bakım prosedürlerinden önce cildinizi hazırlar.Aynı zamanda doku yenilenmesinden sorumlu temel hücreler olan FİBROBLAST ve KERATİNOSİTLER ‘in hasarlı bölgede çoğalmasını artırarak cildinizin yenilenmesine katkıda bulunur, cilt prosedürleri ve makyajın verdiği zararları telafi eder ve onarır. 

Günlük Cilt Temizliği ve Bakımı

Dışarıdayken veya seyahatlerinizde yüz temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Gün içinde maruz kaldığınız toz, kir ve mikroorganizmalar gibi mikro kirleticilerin neden olduğu  tıkanmış gözeneklerinizin en güvenli ve en etkili şekilde temizlenmesini sağlar.

Cildinizdeki tıkanıklıkların gidererek cildinizin nefes almasını sağlar ve cilt bütünlüğünüzün korunmasına destek olur. Hipokloröz asit spreyini cildinize sıkarak cildi temizleyebilir ve zararlı bakterilerin oluşmasını önleyebilirsiniz.

Antrenmanlarınız ve yoğun olarak aktif olduğunuz zamanlarda terleme ile birlikte oluşan mikroorganizma yoğunluğunu temizler ve cildinizi arındırır. Mikroorganizmaları temizlediği için ter ile birlikte meydana gelebilecek kötü kokuların önlenmesine yardımcı olur.

Özellikle soğuk kış aylarında cildinizin soğuk havanın yarattığı stres ile başa çıkmasına yardımcı olur. Daha sağlıklı bir cilt bariyeri, daha az tahriş olmuş ve yatıştırılmış bir cilt yüzeyi oluşumuna büyük oranda  destek olduğu için soğuğun cildinize verebileceği zararların azalmasına yardımcı olur.

Cilt problemlerinin günlük aktivitelerinizi azaltmasına izin vermeyin.

Cildinizi sakinleştirir ve rahatlatır. Egzama, Sedef Hastalığı Rosacea, Atopik Dermatit, Seboreik Dermatit veya Sivilce gibi cilt problemlerinin oluşturduğu başta kızarıklık ve kaşıntı olmak üzere, yanma,batma,ağrı gibi belirtileri hafifletmeye yardımcı olur. 

Peki ya Hassas Ciltler için Hipokloröz Asit?

Hassas bir cildiniz varsa ve rutininize yeni malzemeler katma konusunda temkinli davranıyorsanız, HOCl konusunda endişelenmenize gerek yok. Hipokloröz asit vücutta doğal olarak oluştuğu için tahriş edici değildir ve tüm cilt tipleri için ideal bir tedavidir, (Hipokloröz nedir postuna atıf)

Hipokloröz asit cilde nazik davranan ve tahriş etmeyen bir madde olduğundan, rutin cilt bakımınızın vazgeçilmez yardımcısı olacaktır.

Hipokloröz Asidin Cilde Faydaları

Bu mucizevi içerik birçok cilt bakımı sorununda cildinize yardımcı olur. 

Enflamasyona ve cilt bariyerinin bozulmasına neden bulunan mikroorganizmaları uzaklaştırarak cildin iyileşmesine yardımcı olur. Yaralar ve egzama gibi cilt sorunları için Alkol gibi birçok kimyasal içerikli cilt temizleyicilerine göre daha güvenilir ve daha etkili bir seçenektir.

Sivilce problemi yaşayanlar için, Hipokloröz asit sivilceye neden olan zararlı Bakteri, Mantar gibi mikroorganizmaların parçalanmasına yol açarak etkin bir Antimikrobiyal aktivite sergiler. patlamış veya açılmış  sivilcelerin bulunduğu alana Hipokloröz asit uygulandığında,

  • 1.fayda o bölgeye zararlı bakterilerin bulaşmasını engeller
  • 2.fayda doku bütünlüğü bozulan alanın çok daha hızlı bir sürede iyileşmesini sağlar.
  • Dolayısıyla, patlamış sivilcenin yayılmasını etkili ve güvenli bir şekilde engeller. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir